FM 2019 Oyun İncelemesi… FM 2019 Nasıl İndirilir?

FM 2019 Oyun İncelemesi… FM 2019 Nasıl İndirilir?

FM 2005’le piyasaya çıkan serinin bir diğer oyunu da, Football Manager 2019. Peki FM 2019’da ne gibi özellikler var ve serinin diğer oyunlarından farkı nedir? Kısaca açıklayalım. Eğer FM 2019 indirmek ya da satın almak istiyorsanız, yazımızın sonundaki linklere göz atabilirsiniz. İlk olarak FM 2019 oyun incelemesi ile başlayalım.

Oyunda, ilk olarak başlangıç kısmında köklü değişiklikler görüyoruz. Gerek logolarda gerekse tasarım konusunda FM 2019’da, diğer oyunlara karşı oldukça radikal değişimlere gidilmiş. Ancak bu değişimler, oldukça kolay alışılabilecek değişiklikler. Öte yandan, serinin kuşkusuz en detaylı ve gerçekçi oyunu olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

FM 2019 Oyun İncelemesi

FM 2019 Genel Bakış

Öncelikle; antrenman, ikili ya da takım halindeki konuşmalar, maç simülasyonu, görsel ara yüz ve transfer konusunda gerçekten kafanızın karışacağı kadar detay bulunmakta. Hatta bu detaylar o kadar fazla ki, eğer detaycı biriyseniz işin içinden çıkmanız hiç de kolay olmayacaktır.

Antrenman konusunda, günde üç set halinde oyuncularınıza taktiksel veya sosyal antrenmanlar yaptırabilirsiniz. Hatta takımın oyun anlayışına sadık kalarak buna uygun antrenman paketlerini de seçebilirsiniz. Bu durumda, eğer çok fazla detaya inmek istemezseniz paket antrenmanları kullanmanızı tercih ederiz. Diğer yandan, ikili diyaloglarda da seçenekler oldukça fazla. Bu sayede, maç sonrası oyuncularınızı övebilir, eleştirebilir, düşen performanslarına karşı uyarabilir ve hatta maaş cezaları uygulayabilirsiniz. Bu konuda da, sizin hangi üslubu takınmanız gerektiğine dair aynı olayı birden fazla cümleyle söyleyebileceğiniz seçenekler hazırlanmış durumda. Yani bir oyuncuyu, kötü performansından dolayı sakin bir tonla ya da sert bir üslupla eleştirmek size kalmış.

FM 2019 Oyun İncelemesi

FM 2019 Görsel Detayları

Gelelim görselliğe… Özellikle yıllar geçtikçe teknolojinin de gelişmesiyle oyunlarda grafik zenginliğin arttığını biliyoruz. FM 2019’da da bu durumu rahatlıkla görebiliyoruz. Maç simülasyonları, detaylı olarak ayarlanmış ve oyuncuların grafiksel açıdan kaliteleri arttırılmış durumda. Sanki gerçek bir maç izliyormuş deneyimi sunan simülasyonlar, kuşkusuz oyunda harcayacağınız en büyük bölüm olacaktır. FM 2019’da, ara yüzde gidilen değişiklikler, serinin diğer oyunlarına kıyasla daha canlı renklere sahip. Özellikle de sol köşede yer alan panel, hem özelleştirilebilir hem de ihtiyacınıza en uygun bölümlerden oluşmaktadır. Oyunda yalnızca as takımı değil; 21 ve 19 yaş altı gibi genç takımları da menajer olarak yönetebilirsiniz.

Transfer konusunda ise detaylar şaşırtıcı. Gerçek transfer görüşmelerinde yer alan maddelerin, yasaklamaların ve kuralların tamamı FM 2019’da da geçerli durumda. Özellikle de basın özelliği sayesinde transferler, gündemden düşmeyecek şekilde ayarlanmış. Bu da oyunun gerçekçiliğini açıkça arttırmış durumda.

FM 2019 Artı ve Eksi Yönleri

Son olarak oyunun artı ve eksilerine göz atalım. Artılarından bahsedecek olursak, ilk göze batan durum şüphesiz grafikler. Bu durum, oyunu hem gerçekçi hem de zevkli kılmakta. Diğer bir özellik, seçeneklerin çok zengin olması konusunda. Bu husus, serinin diğer oyunları gibi her hafta aynı düzende gitmenizi engelliyor. Antrenman düzeninden şikayetçi oyuncular, yönetimin sizden bekledikleri, medyadaki görünüşünüz ve daha nice özellik, her maçtan önce onlarca dakika hazırlık yapmanızı gerektiriyor. Ek olarak oyunda yer alan Video Asistan Hakem ve Çizgi teknolojileri, oyuna bir parça daha gerçeklik katmış durumda.

Eksi yönlerinden bazıları da şunlar: İlk göze batan özellik, aşırı detayın yer almasın. Gerek antrenman gerekse basın toplantılarında gereksizce vakit kaybedebilirsiniz. Bu nedenle oyunu oynayacaklara tavsiyemiz, antrenmanları ve basın konuşmalarını asistan menajere devretmeleri. Aksi halde oyunda iki saat oynayıp yalnızca bir maç yapmış olmanız muhtemel.

Özetlersek; serinin diğer oyunlarına kıyasla en iyisi olan FM 2019, saatlerce oynayacağınız ve sizi sıkmayacak bir simülasyon oyunu. Detayların içerisinde boğulmanızın işten bile olmadığı oyunda, kendinizi kaptırmanız çok kolay. Oyun bir yandan da hayata yakınlığı sebebiyle sizi asla sıkmıyor. Eğer yeni nesil bir bilgisayara sahip değilseniz ve eski oyunları oynamaktan zevk alıyorsanız, FM 2019 oyununu Steam üzerinden indirme şansınız bulunmamaktadır. Çünkü yayıncı ricası ile oyun Steam üzerinden kaldırılmıştır. Bir diğer seçenekte ise, FM 2019 İndir araması yaparak Torrent bilgilerine erişebilirsiniz. Linke tıklarsanız, gerekli bilgilere erişebilirsiniz. Sonuç olarak FM 2019 oynamak veya satın almak isteyenler, farklı seçeneklere göz atma şansı bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir